Lányos-Állatos.... Cuccok oldija<3

Itt mind 2 megtalálod!<3

A macskákról:


Ápolás, gondozás

Ha a cicád a házban lakik, akkor nagyon fontos, hogy legyen alma, ami mindig ugyanazon a helyen van, mert ha dolga van, akkor mindig automatikusan ott fog magán könnyíteni. Az almot legalább hetente egyszer cseréld, de lehet 3-4 naponta is.

Lehetőleg legyen rajta bolhanyakörv, vagy ha azt nem tűri meg magán, akkor kb. 2 hetente fújd be bolhaírtóval.

Nem kötelező, de néha megfésülheted  cicusod bundáját, mert sokkal szebb lesz tőle, és nem lesz tele macskaszőrrel az egész ház.

Ha csipás a szeme, vagy nem tudja rendesen kinyitni, akkor langyos (nem forró!!) kamilla teával törölgesd ki neki naponta kétszer.

Elvileg kötelező, mégis sokan megfeletkeznek a macska oltásáról. Fontos, mert ezzel sok betegség elkerülhető.



  Etetés, itatás

A cicádnak napi kétszer adj enni (reggel és este). Fontos, hogy ne azt kapja, amit te eszel, mert csak a számára előállított eledelben találja meg a számára fontost tápanyagokat. (Macskatápot az élelmiszerboltokban és az állatkereskedésekben is találsz.) Ne adj neki se többször, se kevesebbszer, mert vagy elhízik, vagy csontsovány lesz! A cicád mindig tiszta tálból egyen. Soha ne adj neki cukrozott vagy romlott ételt!

Te is készíthetsz neki eledelt.Nagyon szereti a húsféléket. Ezeket megfőzve és apróra darabolva add neki! Vigyázz, a nyúl és a csirke csontjai szilánkosan törnek, a kiscicák számára veszéjesek lehetnek!Nagyon szereti a halat is. Miután megszabadítottad a nagyobb szálkáktól, a fejétől, és a beleitől, párold meg!Belsőségeket is adhatsz neki: szívet, vesét, zuzát. Ne kapjon tüdőt és lépet, mert sok bennük a rugalmas szövet. Még ha rajong is a nyers májért, egy héten csak egyszer adj neki belőle.

A hús, a nyesedék vagy a hal mellett rizst és zöldségeket is kaphat.A rizsnek jól meg kell főnie, mert különben a cicád nem tudja megemészteni.Az elhízott macskák számára különösen hasznos a zöldség.Ne szoktasd rá a tejre! Én is beleestem ebbe a hibába. Ha tejet szeretnél neki adni, akkor mindig higítsd langyos vízzel. Ha szeretnéd leszoktatni a cicádat a tejivásról, akkor szintén öntsd fel vízzel, majd fokozatosan tegyél bele kevesebb tejet, s a végén meglátod, már nem is fog neki hiányozni.


Hogyan válassz cicát?

Nehéz kérdés... Milyen színű legyen? Kicsi? Nagy? Kandúr? Nőstény? Mindenki felteszi magának ezeket a kérdéseket. De mi rájuk a válasz?

Először is: tedd tisztába, akarsz -e majd valamikor kiscicákat, vagy elég egy macsek is. Ha az utóbbi mellett döntesz, inkább válassz kandúrt, vagy ha mindenképpen nőstényt akarsz, ha megérett rá, ivartalanítsátok.

Teljesen mindegy, hogy milyen színű, kicsi-e, vagy nagy. Ez amolyan "szerelem első látásra" feeling.Cicust szinte bárhonnan szerválhatsz. Manapság nagyon sok háztartásban vannak "felesleges" macskakölykök, az utcán is van pár tucat, meg van pár menhely, ahol tartanak macskákat is.

Ha kóbormacskát fogadsz be, vidd el állatorvoshoz, hogy megvizsgálja, nem férges-e, stb. (Ez persze mindegyik esetben igaz, de itt különösen ügyelj rá!)


Ha már nem kell...

Ha már meguntad, vagy bármilyen más oknál fogva szeretnél megszabadulni cicádtól, akkor a legfontosabb, hogy NE TEDD KI AZ UTCÁRA! Nagyon sokan keresnek maguknak macskát, kérdezősködj, nem kell-e valakinek. Ha nem jársz sikerrel, add be egy menhelyre.

A kutyákról:


Lakóhely

Ha a kutya a szabadban tölti napjai nagy részét, gondoskodnunk kell arról, hogy a nagy meleg vagy éppen a nagy hideg elől egy elég nagy, jól elszigetelt és védelmet nyújtó kutyaházba húzodhasson. A kutya még inkább otthon érzi majd magát, ha a házába egy, már a lakásban nem használt szőnyeget terítünk. Néha elkerülhetetlen, hogy kutyánkat megkössük. Ilyenkor a legkíméletesebb megoldás, ha egy hosszú rudat feszítünk ki a kerítés és a kutyaház közé, amely mentén kedvére szaladgálhat. Láncot vagy kötelet soha ne használjunk, mert ebbe a kutya belegabalyodhat, megsérülhet. Azt azonban soha ne felejtsük el, hogy kutyánkat nem szabad állandóan megkötve tartanunk - egy erős, biztonságos kerítés ugyanúgy megvédi a kutyát az elkóborlástól, mint a lánc.

Az étrend

A kutya csak akkor maradhat egészséges és tarthatja meg jó formáját, ha fehérjében és rostanyagokban gazdag táplálékot adunk neki. Az üzletekben kapható kutyatápok összetétele biztosítja az optimális, kiegyensúlyozott étrendet. Az emberi koszt maradéka nem elegendő a kutya testsúlyának megtartásához és az izmok fejlődéséhez. A hegyes csontok pedig még veszélyesek is lehetnek, mivel megakadhatnak a kutya torkán, vagy még komolyabb problémát is okozhatnak a nyelőcsőben. Ne feledkezzünk meg mindennap friss vizet adni a kutyának.

A mozgás

A szabadban végzett rendszeres mozgás biztosítja a kutya jó közérzetét. Nap mint nap egy ketrecben, lakásban vagy egy szűk udvarban ülni nagyon unalmas a kutyának, unalmában sokszor ugatásba fog, ami a gazdin kívül a szomszédokat is zavarja. Napi egy, lakásban tartottaknál három-négy kiadós séta és egy kis labdázás vagy játék felkelti és fenntartja a kutya figyelmét, aktivitását egész napra, a búskomorsága, rongálási kedve is megelőzhető.

A tisztaság

A piszkos, elhanyagolt környezet sok olyan élősködőnek (például: bélférgek, bolhák, tetvek, kullancsok) kedvez, amelyek rossz napokat okozhatnak a kutyának. Ha már észrevettük ezeket az élősködőket kutyánkon, leghelyesebb, ha állatorvoshoz fordulunk segítségért. A legjobb megoldás azonban a megelőzés, azaz, ha a kutya házát, szőnyegét és közvetlen környezetét rendszeresen takarítjuk, fertőtlenítjük. Ajánlatos félévente féregteleníteni az állatokat.

Az oltások

A kutyákat sok olyan betegség érheti, amelyek veszélyeztetik életét, és amelyek gyógyítása rendkívül hosszadalmas és költséges. Tehát jobb, ha ezeket a betegségeket megelőzzük, és kutyánkat beoltatjuk ellenük. Ez nem csupán a betegség megelőzését jelenti, hanem hosszú távon sokat spórolhatunk vele, és csökkenthetjük a fertőződés kockázatát is. A veszettség elleni kötelező oltást és a kombinált oltásokat évente meg kell ismételni.

A bunda tisztán tartása

Kutyánknak több szempontból is jó szolgálatot teszünk bundájának rendszeres tisztításával. Először is, szőrét megszabadítjuk a piszoktól, a gubancoktól, és közben azt is ellenőrizhetjük, hogy vannak-e a bundájában élősködők. Ha már kölyökkorban hozzászoktatjuk kutyánkat szőrének keféléséhez, sokkal egyszerűbben tudunk majd bánni vele, és könnyebben fog barátkozni is, ezenkívül ez egy kellemes, pár perces eggyüttlét a kutyánkkal. Használjunk kutyasampont, különböző bolhátlanító szereket és bolhaírtó nyakörvet.








Weblap látogatottság számláló:

Mai: 6
Tegnapi: 1
Heti: 7
Havi: 7
Össz.: 6 439

Látogatottság növelés
Oldal: Amit az állattartásról tudni kell!<3
Lányos-Állatos.... Cuccok oldija<3 - © 2008 - 2025 - girls-animals.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »